Biljardikilpailut

Keilahallilla järjestettävien kansallisten kilpailujen ohjelman näet alla olevasta taulukosta.

 

OBK järjestää kuukausittain kaisa- ja pyramidikilpailuja. Nämä kilpailut käydään jäsenten välisinä ennakolta määritellyin tasoituksin. Kannattaa käydä katsomassa ilmoitustaulua ja seurata OBK:n Facebook sivuja.

SBIL:n Kilpailukalenterit:

Vuoden 2018-2019 kilpailukalenteri löytyy oheisen linkin kautta

Kilpailukalenteri 2018

 

Kaisa kilpailukalenteri 2018

1 6.1.2018 Kaisa RG10 Terva-Cup OBK / Oulu
3 20.1.2018 Kaisa Open J. Wessmannin muistokilpailu I-HBS / Helsinki
4 27.1.2018 Kaisa Pari SM-kilpailu OBK / Oulu
5 3.2.2018 Kaisa RG11 Saimaa Turnaus SaiBi / Lappeenranta
6 9.2.2018 YT-Klubien SM-kilpailut KLK / Kuopio
6 10.2.2018 Kaisa Open Helsigin Avoin mestaruuskilpailu HBK / Helsinki
7 17.2.2018 Kaisa Rykimä Open RBK / Rovaniemi
8 24.2.2018 Kaisa RG12 Battery Open (international) HyvBK / Hyvinkää
9 3.3.2018 Kaisa RG13 Aprillikilpailu ToK / Tornio
11 17.3.2018 Kaisa RG14 Red Ball Open RB / Kouvola
12 24.3.2018 Kaisa 50v./60v./70v. Ikämiesten SM-kilpailut OBK / Oulu
14 7.4.2018 Kaisa RG15 Rovaniemen Turnaus RKK / Rovaniemi
15 14.4.2018 Kaisa Naiset SM-kilpailu HyvBK / Hyvinkää
16 21.4.2018 Kaisa RG16 Tampere Cup / Finlux Open TAK / Tampere
20 19.5.2018 Kaisa Yleinen SM-alkukilpailu HyvBK / Hyvinkää
21 26.5.2018 Kaisa SM-finaalit Kulttuuritalo / Helsinki

 

31 4.8.2018 Kaisa Open Tonnin kaisa PPK / Porvoo
33 18.8.2018 Kaisa RG1 Puhveliturnaus PVK / Helsinki
34 25.8.2018 Kaisa RG2 Oulun Turnaus OBK / Oulu
35 1.9.2018 Kaisa RG3 Simojoki Open HyvBK / Hyvinkää
37 15.9.2018 Kaisa RG4 Kotka Open KaKa / Kotka
38 22.9.2018 Kaisa RG5 Kokkolan Avoimet KoKa / Kokkola
40 6.10.2018 Kaisa RG6 Espoon Avoimet EBK / Espoo
41 13.10.2018 Kaisa Joukkue SM-kilpailu Pelipaikka ei vielä tiedossa
42 20.10.2018 Kaisa RG7 Rovaniemen Turnaus RKK / Rovaniemi
44 3.11.2018 Kaisa RG8 Kultakellokilpailu 60v juhlakilpailu KouBK / Kouvola
45 10.11.2018 MN21 Nuorten SM-kilpailu HyvBK / Hyvinkää (samaan aikaan 14.1 SM)
46 16.11.2018 YT-Klubien Seniori SM 16.-18.11.2018 Kymin Kerho / Kuusankoski & Kouvola
47 24.11.2018 Kaisa RG9 Kristallikilpailu HBK / Helsinki
48 1.12.2018 Eliittikilpailu Antti Saari HyvBK / Hyvinkää (alustava)
1 5.1.2019 Kaisa RG10 Terva-Cup OBK / Oulu
3 19.1.2019 Kaisa Pari SM-kilpailu HyvBK / Hyvinkää
4 26.1.2019 Kaisa Open J. Wessmannin muistokilpailu I-HBS / Helsinki
5 2.2.2019 Kaisa RG11 Saimaa Turnaus SaiBi / Lappeenranta
6 8.2.2019 YT-Klubien SM-kilpailut (8.-10.2.2018) MLS (Mikkeli)
6 9.2.2019 Kaisa Open Helsigin Avoin mestaruuskilpailu HBK / Helsinki
7 16.2.2019 Kaisa Rykimä Open RBK / Rovaniemi
8 23.2.2019 Kaisa RG12 Battery Open HyvBK / Hyvinkää
10 9.3.2019 Kaisa RG13 Red Ball Open RB / Kouvola
11 16.3.2019 Kaisa 50v./60v. /70v./80v. Ikämiesten SM-kilpailut HBK & PVK / Helsinki
12 23.3.2019 Kaisa RG14 Anjalankoski Turnaus IBK / Inkeroinen
14 6.4.2019 Kaisa RG15 Aprillikilpailu ToK / Tornio
15 13.4.2019 Kaisa Yleinen SM-alkukilpailu Pelipaikka ei tiedossa
17 27.4.2019 Kaisa Naiset SM-kilpailu HyvBK / Hyvinkää (alustava)
18 4.5.2019 Kaisa Espoon Kevät-Kaisa EBK / Espoo
20 18.5.2019 Kaisa RG16 Tampere Cup / Finlux Open TAK & TKS & TSK / Tampere
21 25.5.2019 Kaisa SM-finaalit Kulttuuritalo / Helsinki

 

Pyramidi kilpailukalenteri 2018

2 13.1.2018 Free Pyramid SM-kilpailu (Amerikanka) PVK / Helsinki
4 22.1.2018 Pyrisdivari  Sarja alkaa
6 3.2.2018 EEBC Pyramid Tour Polish Open (3.-4.2.2018) Varsova / Puola
7 12.2.2018 Pyrisdivari  1. Vaihe
7 17.2.2018 Pyramid RG3 Nevskaja Kotka Masters KaKa / Kotka (epävarma  – saattaa tulla muutoksia)
10 5.3.2018 Pyrisdivari  2. Vaihe
10 10.3.2018 Nevskaja & Amerikanka Pyramidi Pari SM-kilpailu OBK / Oulu
13 26.3.2018 Pyrisdivari  3. Vaihe
14 7.4.2018 Pyramid RG4 Amerikanka Espoo Masters EBK / Espoo
15 14.4.2018 Pyrisdivari  Etelän ja Pohjoisen finaalit EBK / Espoo & ToK / Tornio
17 27.4.2018 Pyrisdivari  Superfinaali (top4) PVK / Helsinki
17 28.4.2018 Dynamic Pyramid SM-alkukilpailu (Nevskaja) PVK / Helsinki
21 26.5.2018 Dynamic Pyramid SM-finaalit Kulttuuritalo / Helsinki
33 18.8.2018 EEBC Pyramid Tour Bulgaria Open (18.-19.8.2018) Varna / Bulgaria
34 25.8.2018 Haastajasarja The Dynamic Pyramid RG1 (Nevskaja) PVK / Helsinki
36 8.9.2018 Mestaruussarja The Dynamic Pyramid RG1 (Nevskaja) PVK / Helsinki
37 11.9.2018 Moskovskaja Pyramid Kremlin Cup (10.-15.9.2018) Moskova / Venäjä
39 29.9.2018 Haastajasarja The Free Pyramid RG2 (Amerikanka) HyvBK / Hyvinkää
39 29.9.2018 EEBC Pyramid Tour Lithuania Open (29.-30.9.2018) Vilna / Liettua
41 10.10.2018 Amerikanka Pyramid World Cup Finaali (10.-15.10.2018) Moskova / Venäjä
42 15.10.2018 Moskovskaja Pyramid Savvidi (15.-19.10.2018) Rostov Na Donu / Venäjä
42 20.10.2018 Mestaruussarja The Free Pyramid RG2 (Amerikanka) PVK / Helsinki
43 27.10.2018 Haastajasarja The Dynamic Pyramid RG3 (Nevskaja) ToK / Tornio
44 30.10.2018 Amerikanka Pyramid U16 Fireballs (30.10.-3.11.2018) Pietari / Venäjä
45 10.11.2018 Amerikanka Pyramid HCP Straight Tasoituskilpailu EBK / Espoo
46 17.11.2018 Nevskaja & Amerikanka Pyramidi Pari SM-kilpailu PVK / Helsinki
47 22.11.2018 Amerikanka Pyramid MM-kilpailu (22.-27.11.2018) Tjumen / Venäjä
48 1.12.2018 The Dynamic Pyramid Seniorit SM-kilpailu (Nevskaja MN50) PVK / Helsinki
49 7.12.2018 Amerikanka Pyramid Tarasova muistokilpailu (7.-10.12.2018) Pietari / Venäjä
2 12.1.2019 Mestaruussarja The Combined Pyramidi RG3 (Moskovskaja) PVK / Helsinki
5 2.2.2019 Haastajasarja The Dynamic Pyramid RG4 (Nevskaja) OBK / Oulu
7 16.2.2019 Mestaruussarja The Dynamic Pyramid RG4 (Nevskaja) PVK / Helsinki
9 2.3.2019 B-Mestaruus The Free Pyramid RG5 Haastajasarja (Amerikanka) EBK / Espoo
13 30.3.2019 Mestaruussarja The Free Pyramid RG5 (Amerikanka) PVK / Helsinki
14 6.4.2019 Haastajasarja The Free Pyramid RG6 (Amerikanka) KaKa / Kotka
17 27.4.2019 The Combined Pyramid SM-alkukilpailu (Moskovskaja) PVK / Helsinki
21 25.5.2019 The Combined Pyramid SM-finaalit Kulttuuritalo / Helsinki

Juha Rajaniemi Kaisa PSM-kilpailun voittaja 15-16.12.2018

LOPPUTULOKSET

1. Juha Rajaniemi TBO – 8/506
2. Mikko Hämäläinen OBK – 6/470
3. Tero Räisänen TBO – 6/460
4. Kari Kallio RBK – 5/354
5. Kari Tunturi OBK – 4/266
6. Janne Siilakka ToK – 4/265
7. Kimmo Korhonen RBK – 4/251
8. Jorma Tulkki OBK – 3/263
9. Juha Auno TBO – 3/239
10. Reijo Kohtala TBO – 3/226
11. Hannu Hatunen TBO – 3/206
12. Matti Väyrynen TBO – 2/206
13. Kari Timosaari TBO – 2/199
14. Toni Kuusela RBK – 2/193
15. Matti Hälvä RBK – 2/191
15. Ilkka Okkonen OBK – 2/191
17. Juha Maijala OB – 2/177
18. Pasi Lyytikäinen TBO – 2/148
19. Esko Ruonala OBK – 1/159
20. Jari Pessa ToK – 1/153
21. Jyrki Kylmälä TBO – 1/141
22. Matti Alaviuhkola ToK – 1/134
23. Henri Mäki TBO – 1/131
24. Mika Ronkainen RBK – 1/127
25. Rauno Tuomilehto RBK – 1/126
26. Jouni Kumpula RBK – 1/123
27. Pekka Hernesniemi RBK – 1/95
28. Jari Karinkanta TBO – 1/72
29. Saku Kaikkonen TBO – 0/95
29. Matti Viitala OBK – 0/95
31. Hannu Laukka OBK – 0/91
32. Jari Malmi OBK – 0/90
33. Kari Uusitalo TBO – 0/69
34. Arvi Koskinen TBO – 0/56
35. Markku Lahtinen TBO – 0/54
36. Auvo Liimatta TBO – 0/27
37. Urpo Koski TBO – 0/13